Hakkımızda

Mesut Grup Elektronik, 2010 yılında Ankarada  kurulmuş olup, faaliyet konusu, Otomotiv Ses, Görüntü ve Multimedya  çözümleridir.  Türkiye pazarına sunduğu ürünler arasında  Navigasyon sistemleri ve Ana üniteler, Ses güçlendiricileri,Ses işlemcileri, Hoparlörler, Monitörler, (ADAS) Akıllı Kameralar, NVR, DVR, IP kamera, ses yalıtım malzemeleri ve park sensörleri sayılabilir.

Firma ticari faaliyetlerini merkezi İstanbul olmak üzere iki şehirde eş zamanlı olarak sürdürmüş olup, zamanın önemli markalarından biri olan ,Alman-Ground-Zero markasının Türkiye satış ve servis operasyonu ile başlamıştır. Sırası ile önce İsveç-DLS sonrasında ise Japonların Hitachi Şirketler Grubuna ait olan Clarion Markasının  Türkiye dağıtım ve servis organizasyonunu üstlenmiştir.

Kendi tescilli markası olan MG Audio altında 150 ya yakın ürün tedarik etmektedir. 

Clarion- Avrupa After Market  operasyon biriminin kapatılması üzerine 2019 yılı itibariyle   Japonyanın ve dünyanın en önemli Multimedya Markalarından biri olan  Alpine’nın  Türkiye distribütörü olmuştur. 2022 yılında ise Almanyanın en önemli firmlarindan biri olan Rainbow Car Audio Sistemlerinin satışını bünyesine almıştır.

2023 yılı itibariyle Dünyanın en büyük montaj ekipmanları firması olan Stinger Electronics ile Phoneix Gold firmalarının Türkiye distribütörü olmuştur. 

2013 yılından itibaren ticari araçlar konusunda faaliyet gösteren bir çok üst yapı firmasına ve otomobil markalarına hizmet ve mal tedariği yanında danışmanlık hizmeti vermektedir. Mesut Grup Elektronik, Türkiye genelinde  yaygın satış ve servis ağına sahip olup   ISO 9001- 2015 kalite belgesine haiz bir kurumdur. 

Otomobillerin gün geçtikçe daha teknolojik hale gelmesi ile birlikte elektonik cihazların araçlara aplikasyonu konusunda Mühendislik bilgilerine ihtiyaç duyulmasını sağlamıştır. Distribütörü olduğu kaliteli markalar ve tecrübeli çalışanları, bilgi birikimi sayesinde Türkiye genelinde sektöründe tanınan önemli bir firma haline gelmiştir.

Firma yıllara sarih bilgi birikimi, Dünyanın en kaliteli markaları ile Otomotiv Multimedya çözümleri ile müşterilerine en kaliteli hizmeti sunmayı sürdürmektedir.