Hakkımızda

Mesut Grup Elektronik, 2010 yılında Türe Çavuşoğlu ve Ali Özarslan tarafından Ankarada kurulmuş  kurulmuş olup, faaliyet konusu,Otomotiv Ses, Görüntü ve Multimedya çözümleridir.  Türkiye pazarına sunduğu ürünler arasında Navigasyon sistemleri ve Ana üniteler, Ses güçlendiricileri,Ses işlemcileri,Hoparlörler, Monitörler, (ADAS) Akıllı Kameralar, NVR, DVR, IP kamera ve park sensorleri sayılabilir.

Firma ticari faaliyetlerini merkezi İstanbul olmak üzere iki şehirde eş zamanlı olarak sürdürmüş olup, zamanın önemli markalarından biri olan, Alman-Ground-Zero markasının Türkiye satış ve servis operasyonu ile başlamıştır. Sırası ile once İsveç-DLS sonarsında ise Japonların Hitachi Şirketler Grubuna ait olan Clarion Markasının Türkiyedağıtım ve servis organizasyonunu üstlenmiştir.

Clarion-Avrupa After Market operasyon biriminin kapatılması üzerine 2019 yılından buyana Japonların en önemli Multimedya Markası olan Alpine’nınTürkiye distributor olmuştur.

Firma 2011 yılından itibaren kendi markası olan MG Audio altında 150ye yakın ürün tedarik etmektedir. Distribütörü olduğu kaliteli markalar ve tecrübeli çalışanları, bilgi birikimi sayesinde Türkiye genelinde sektöründe tanınan önemli bir firma haline gelmiştir.

2013 yılından itibaren ticari araçlar konusunda faaliyet gösteren bir çok üst yapı firmasına hizmet ve mal tedariği yanında danışmanlık hizmeti vermektedir. Mesut Grup Elektronik, Türkiye genelinde yaygın satış ve servis ağına sahip olup ISO 9001- 2015 kalitebelgesine haiz bir kurumdur. Otomobillerin güngeçtikçe daha teknolojik hale gelmesi ile birlikte elektonik cihazların araçlara aplikasyonu konusunda Mühendislik bilgilerine ihtiyaç duyulmasını sağlamıştır. 

Firma yıllara sahip  bilgi birikimi Dünyanın en kaliteli markaları ile Otomotiv Multimedya çözümleri ile siz müşterilerine en kaliteli hizmeti sunmayı sürdürecektir.